Sauny, wsparcie leczenia boreliozy

2017 07 02 16.26.46

Sauna ma wiele zalet, między innymi pozytywnie wpływa na organizm ludzki i wygląd skóry. Korzystanie z sauny odblokowuje gruczoły łojowe, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiaru sebum. Sauna pomaga też usunąć cellulit i redukuje niedoskonałości skóry. Oprócz tego przyspiesza

krążenie krwi i korzystnie wpływa na drogi oddechowe. Zmiana temperatury z gorącej do letniej (w basenach) hartuje organizm. Przemienna temperatura zmusza układ immunologiczny do reakcji obronnej i wytwarza przeciwciała. 

 

Dzięki temu osoby korzystające z sauny są bardziej odporne na infekcje wirusowe. Jest to też metoda ochrony i terapii w wielu chorobach, bardzo wyniszczających organizm jak np. Borelioza. Podwyższona temperatura niszczy krętki boreliozy i jest to jedna z bardziej skutecznych metod walki z tą chorobą.

Zastosowany przez nas unikatowy system rozpylania wody i natleniania wnętrza sauny podnosi skuteczność zabiegu wielokrotnie. Zastosowany system rozpylania wykorzystywany jest przy ciężkich terapiach, przez stosowanie preparatów ziołowych jako dodatku do zbiornika z wodą rozpylacza co powoduje dużo skuteczniejsze wnikanie substancji bakteriobójczych do organizmu, pokonując dużo łatwiej barierę powietrze/krew dzięki takiej metodzie.

Ponadto spokój panujący w pomieszczeniu pozwala się zrelaksować, odprężyć i uspokoić. W dodatku oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Kąpiel w saunie oczyszcza oraz hartuje organizm i to wiadomo od dawna. Działanie sauny zgodne jest z ideą wellness, chociaż niektórzy jej użytkownicy na początku mają kłopoty z przywyknięciem do przebywania w wysokiej temperaturze i oddychaniem gorącym powietrzem. Ale zalety takich kąpieli są bezdyskusyjne i do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Pod warunkiem zachowania umiaru, z gorącej i suchej kąpieli mogą korzystać niemal wszyscy, nawet małe dzieci. Zazwyczaj korzystanie z sauny polega na przemiennym nagrzewaniu ciała i jego oziębianiu. Temperatura powierzchni skóry wzrasta w saunie do 40-41°C, co powoduje wzmożone wydalanie potu, a wraz z nim toksyn. Panie chwalą sobie takie kuracje ze względów kosmetycznych, a wszyscy zgodnie potwierdzają właściwości odchudzające.Czas zażywania "suchej" kąpieli zależy od temperatury i wilgotności panujących w tym pomieszczeniu oraz od indywidualnych upodobań i kondycji użytkownika. Nie powinien być jednak dłuższy niż 8-15 minut.

W celach terapeutycznych stosujemy saunę jako element terapii, nagrzewając ciało i do temperatur wyższych, i staramy się utrzymać dłużej tą temperaturę, aby nie tylko nagrzać skórę, ale również cały organizm.

Oczywiście, nie należy jednak przesadzać ani z liczbą pobytów w kabinie, ani bić rekordów czasu przebywania w niej. Kąpiel w saunie powinna zawsze kończyć się ochłodzeniem ciała, żeby zahamować proces wzmożonego pocenia się. Potem relaks, najlepiej w pozycji leżącej. W sumie zajmie to ok. 1,5 godziny…

 Obecnie oferujemy dwa rodzaje saun -

2017 07 02 16.32.18            ........... 2017 07 02 16.26.46
Sauna sucha w wersji Lux nagrzewana jest promiennikami podczerwieni, jest lepiej wykonana, posiada panel sterujący temperatury i oświetlenia oraz na wyposażeniu radio. Temperatury maksymalne dla tej sauny to 60 stopni. Sauna ta zawiera w standardowym wyposażeniu również profesjonalny system rozpylania wody, i tlenu, aby wzmóc działanie sauny i podnieść jej skuteczność terapeutyczną.   Sauna mokra - to sauna oparta na konserwatywnym rozwiązaniu - piec do sauny jest skonstruowany tak, że po możemy polewać wypełniające go kamienie wodą, powodując jej odparowanie i nawilżenie powietrza wewnątrz sauny. Zastosowany piec umożliwia uzyskanie temperatury ponad 100 stopni, a możliwość wywołana atmosfery pary powoduje zupełnie inne doznania niż sauna sucha.

 

2017 07 02 17.36.02

Na wyposażeniu standardowym są zastosowane profesjonalne 2017 07 02 17.35.49systemy rozpylające, dzięki czemu wielokrotnie wzrasta skuteczność stosowanych często do nawilżania ekstraktów zapachowych, lub ziołowych. Wdychając gorące , rozgrzane powietrze ze wzmocnionym składem tlenowym, niesamowicie skutecznie wzmacniamy działanie różnych preparatów ziołowych lub leków w ramach prowadzonych terapii zdrowotnych. Taka konfiguracja powoduje że dużo skuteczniej pokonywana jest bariera krwioobiegu, nasycając substancjami aktywnymi bardzo szybko cały organizm.

Zastosowany rozpylacz w systemie Bricsa jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań tego typu na świecie. Cechuje się dużą efektywnością i skutecznością. Wymaga zachowania też uwagi przy stosowaniu preparatów, aby nie zablokować dyszy. Zastosowanie tlenu i wspomaganie rozpylania substancji czynnych - zarówno ziołowych jak i farmakologicznych wzmacnia i przyspiesza efekty w znaczący sposób. Inwestycja w ten system bardzo szybko się jednak zwraca dzięki skuteczności terapii korzystających z takiej metody leczenia, lub wspomagania leczenia. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie markowego rozwiązania, które co prawda podnosi cenę całej sauny, ale daje gwarancję satysfakcji i zadowolenia użytkowników z korzystania z dobroczynnego użytkowania z sauny.

Wymogi techniczne i ograniczenia do zamontowania sauny to głównie kwestia zasilania - zapotrzebowanie na energię elektryczną to około 6 kW. W wersji podstawowej jest zastosowane rozwiązanie jednofazowe, ale jest możliwość przygotowania sauny pod zasilanie 3 fazowe, znacznie wygodniejsze, ponieważ równomiernie obciąża naszą domową instalację.

Sauna sucha ogrzewana specjalnymi lampami kwarcowymi przez emisję promieniowania podczerwonego ma sterowany mikrokontrolerem system termoregulacji oraz umożliwia sterowanie funkcjami oświetlenia z przy pomocy pilota. Sauna ta wyposażona jest w 3 sekcję oświetlenia LED, na zewnątrz i wewnątrz, dając możliwość dopasowania oświetlenia do nastroju. Jedna z sekcjo wewnętrznych zbudowana jest w oparciu o kolorowe halogeny LED dając ciekawe efekty wizualne. Maksymalna temperatura wewnątrz sauny nie przekracza 60 stopni - dba o to zastosowany wspomniany kontroler. Na wyposażeniu tej sauny jest odbiornik radiowy z wejściem na karty SD lub nośnika pamięci na USB, dzięki czemu możemy słuchać w środku wybranych utworów, uczyć się czy słuchać różnego rodzaju audiobooków.

Sauna mokra jest dużo bardziej prosta - elementem grzejącym jest Szwecki piec do sauny, wypełniony specjalnymi kamieniami. Ze względu na dużo wyższe temperatury w tej saunie, automatyka jest bardzo uproszczona - regulacja temperatury jest tylko na piecu regulatorem mechanicznym. Ten rodzaj sauny umożliwia  uzyskanie temperatur powyżej 100 stopni i przez polewanie rozgrzanych kamieni wodą - również uzyskanie  wymaganej wilgotności.

2017 07 02 16.34.48   2017 07 02 16.35.11   2017 07 02 16.47.28   2017 07 02 16.44.26
System oświetlenia w saunie suchej oraz system mikrokontrolera sterującego   Wbudowane lampy kwarcowe do nagrzewania podczerwienią   Piecyk do sauny mokrej, przed napełnieniem specjalnymi kamieniami   Sauna mokra w wersji "do złożenia" z systemem rozpylania

W dobrze przygotowanym miejscu montaż sauny jest bardzo szybki i dla średnio wprawionej osoby nie przekroczy godziny. Rozłożenie i złożenie sauny jest proste, intuicyjne i nie powinno sprawiać kłopotów. Dla dwóch osób z doświadczeniem złożenie i podłączenie takiej sauny to kwestia co najwyżej pół godziny.

 

ekipa bialysaibaba.pl      

 

 http://sklep.bialysaibaba.pl/sauna-mokra-p-49.html

http://sklep.bialysaibaba.pl/sauna-bialysaibaba-sucha-p-48.html